دانش‌بنیان‌ها در مسیر تکمیل پروژه‌‌های کشاورزی و دامپروری بنیاد مستضعفان

تسهیل ورود و تأمین زیرساخت‌ها برای حضور فعال‌تر شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه دامپروری و کشاورزی بنیاد؛ محور جلسه ابتدای سال مدیران مؤسسه دانشمند و هلدینگ فردوس پارس

به گزارش روابط عمومی موسسه دانشمند، در جلسه مشترکی که صبح روز شنبه مورخ 21 فروردین 1400 در محل موسسه دانشمند میان علی‌خطیبی مدیرعامل موسسه دانشمند و عظیم‌رجائی مدیرعامل هلدینگ فردوس پارس برگزار شد، راهکارهای بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای احصاء نیازهای فناورانه، تولید محصولات دانش‌بنیان و همچنین سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حوزه کشاورزی و دامپروری مورد تاکید قرار گرفت.

در این جلسه که با حضور جمعی از مدیران دو مجموعه و به منظور توسعه همکاری‌ها میان دوطرف و ارائه برخی از طرح‌های پیش روی موسسه دانشمند در بخش کشاورزی و دامپروری برگزار می‌شد، موضوعاتی از قبیل زنجیره ارزش کشاورزی، کود و سموم زیستی و رویداد ملی سرمایه‌گذاری Agrovest از طرف شرکت توسعه دانش بنیان سینا (بازوی سرمایه‌گذاری خطر پذیر بنیاد) به نمایندگی از موسسه دانشمند ارائه شد.

همچنین به منظور پیش‌برد سریع طرح‌ها و رویدادهای مشترک در عناوینی چون تکمیل زنجیره ارزش کشاورزی بنیاد، امنیت غذایی کشور و استفاده از فناوری‌های نوین در تأمین آب که مورد تأکید مدیران دو مجموعه بود، تصمیماتی برای تسهیل بروکراسی‌های موجود و سرمایه‌گذاری مشترک گرفته شد.

گفتنی است، صنعت کشاورزی و دامپروری به جهت نقش زیرساختی و راهبردی آن در تامین نیازهای سایر صنایع و امنیت غذایی مردم، یکی از اولویت‌های اصلی موسسه دانشمند بنیاد مستضعفان برای اکتساب فناوری و حل مسائل فناورانه آن به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان است.

مؤسسه دانشمند که به عنوان رکن اکتساب فناوری در گروه صنایع بنیاد شناخته می‌شود، پیش از این پروژه‌های موفق متعددی را در این حوزه به نتیجه رسانده است.

انتهای پیام/


نظر شما