طراحی و ساخت دستگاه بسته‌بندی دارفرش با حمایت بنیاد مستضعفان

دستگاه ترموفورمینگ اسکین پلاس (دارفرش) از تجهیزات پیشرفته صنعت بسته‌بندی با صرفه‌جویی ارزی 118000 دلاری و سرمایه‌گذاری بیش از 20 میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان طراحی و ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه دانشمند، دستگاه ترموفورمینگ اسکین پلاس (دارفرش) از تجهیزات پیشرفته صنعت بسته‌بندی با صرفه‌جویی ارزی 118000 دلاری و سرمایه‌گذاری بیش از 20 میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان طراحی و ساخته شد.

ساخت این دستگاه با حمایت‌ موسسه تحقیق و توسعه دانشمند از شرکت دانش‌بنیان طرسام در طول کمتر از 8 ماه صورت گرفته و این شرکت فنی‌مهندسی اولین شرکتی است که موفق به بومی‌سازی این نوع تجهیز در داخل کشور شده است. لازم به ذکر است، دستگاه ترموفورمینگ اسکین ‌پلاس هم‌اکنون پس از گذشت مدت 2 ماه از نصب در خط تولید شرکت پروتئین‌ گستر سینا (گوشتیران)، تست‌های عملکردی خود را تماما با موفقیت پشت سر گذاشته است.

گفتنی است؛ دستگاه بسته‌بندی اسکین پک یکی از ماشین‌آلاتی است که  با توجه به کارائی در قدرت و تسریع در زمان بسته بندی و عدم نیاز به قالب برای انواع مختلف محصول بسیار مقرون به صرفه است. در این نوع بسته‌بندی که در اصطلاح به آن وکیوم پوستی نیز گفته می‌شود محصول محکم اما بدون ایجاد تنش و بدون تغییر شکل در ظاهر آن محصور و بر روی سینی ثابت می‌شود و خلاء موجود در بسته، به ماندگاری طولانی مدت محصول کمک می‌کند. با توجه به جذابیت این نوع بسته‌بندی، دارفرش برای محصولات گوشتی اعم از سوسیس و کالباس در سال‌های اخیر جایگاه ویژه‌ای را کسب کرده و به عاملی مهم در میزان فروش یک واحد تولیدی تبدیل شده است.

انتهای پیام/

 


نظر شما