بازدید مدیرعامل موسسه دانشمند از مرکز شتابدهنده آبان  

دکترعلی خطیبی مدیرعامل موسسه تحقیق و توسعه دانشمند بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی عصر شنبه، از طرح های علمی و پژوهشی حوزه آب و انرژی شتابدهنده آبان واقع در شهر قدس بازدید کردند.

به گزارش مرکز روابط عمومی موسسه تحقیق و توسعه دانشمند، دکتر علی خطیبی مدیرعامل موسسه تحقیق و توسعه دانشمند بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی عصر شنبه17 خرداد، از طرح های علمی و پژوهشی شتابدهنده آبان که مجموعه ‎ای فعال در زمینه تجهیزات پیشرفته نفت، گاز و پتروشیمی با رویکرد فناوری‌های آب و انرژی است، بازدید کردند.

در این بازدید که مدیر و جمعی از اعضای شبکه تحقیق و توسعه موسسه دانشمند نیز دکتر خطیبی را همراهی میکردند ، شرکت ها و فناوران زیرمجموعه‎ ی این شتابدهنده فعالیت‎ ها، توانمندی ‎ها و دستاوردهای علمی و صنعتی خود را تشریح نمودند.

در ادامه حاضرین در خصوص زمینه‎ های مشترک که احتمال انجام همکاری درآن‎ها وجود دارد به گفتگو پرداختند و دکتر خطیبی ضمن تشریح مدل‎ های مختلف حمایت موسسه تحقیق و توسعه دانشمند و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از نخبگان، فناوران و مجموعه ‎های دانش ‎بنیان، ابراز امیدواری کردند پس از طی مراحل و انجام بررسی ‎های لازم، همکاری مشترک بین این مجموعه و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی شکل بگیرد.

dr-2                     dr-3                     

گفتنی است: شتابدهنده آبان، نخستین شتاب‌دهنده تخصصی در حوزه آب و انرژی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی؛ با رویکرد سخت‌افزاری و توسعه تکنولوژی در سال 95 شکل گرفته است. این شتاب دهنده با سابقه چندین ساله در حوزه تجهیزات پیشرفته نفت، گاز و پتروشیمی با رویکرد فناوری‌های آب و انرژی مشغول به فعالیت است و توانسته با اتکا به استارتاپ‌ها و فناوران خود که فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های برتر همچون دانشگاه صنعتی شریف می‌باشند؛ چند فناوری و تکنولوژی را برای اولین بار در کشور بومی‌سازی نماید که از جمله آنها می‌توان به تکنولوژی پوشش دهی آندها جهت الکترولیز آب دریا (آب نمک) و تجهیزات ایمنی مخازن و خطوط انتقال تحت فشار (راپچر دیسک) اشاره کرد.

انتهای پیام/


نظر شما