ساخت سانتریفیوژ دیس‌شارژ اتوماتیک با حمایت بنیاد مستضعفان

دستگاه سپراتور (دیسک استک) از سانتریفیوژهای دیس‌شارژ اتوماتیک مورد استفاده در صنعت نوشیدنی برای جداسازی بهینه مخمرها، با حمایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از یک شرکت دانش‌بنیان و با هزینه یک ششم نمونه مشابه اروپایی طراحی و ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه دانشمند، دستگاه سپراتور (دیسک استک) از سانتریفیوژهای دیس‌شارژ اتوماتیک مورد استفاده در صنعت نوشیدنی برای جداسازی بهینه مخمرها، با حمایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از یک شرکت دانش‌بنیان و با هزینه یک ششم نمونه مشابه اروپایی طراحی و ساخته شد.

دستگاه دیسک استک بر اساس اولویت نیازهای فناورانه موسسه تحقیق و توسعه دانشمند، برای رفع نیاز خطوط تولید نوشیدنی در شرکت پاکدیس ارومیه توسط متخصصان داخلی شرکت دانش‌بنیان فدکو در مدت 7 ماه ساخته شده و در تاریخ 8  بهمن 1400 ضمن نصب در خط تولید، تست‌های اولیه خود را با موفقیت سپری کرده است.

این دستگاه جداکننده با شتاب گریز از مرکز RCF=8600g با الگو گرفتن از یکی از معتبرترین برندهای اروپایی بومی‌سازی شده و از نوع دیس‌شارژ اتوماتیک است که امکان تخلیه اتوماتیک فاز جامد را به‌طور پیوسته و در حین کارکرد دستگاه فراهم می‌نماید؛ با توجه به ابعاد، دبی و مکانیزم، این دستگاه در ایران تولیدکننده دیگری ندارد. سایر خصوصیات نرم افزاری و حفاظتی تعبیه شده در آن، دستگاه را از نمونه‌های مشابه خارجی متمایز می‌کند. علاوه بر آن با توجه به تامین کلیه اجزای مصرفی دستگاه توسط سازنده داخلی، سرویس‌های دوره‌ای این تجهیز با زمان کم و هزینه بسیار ناچیز قابل انجام خواهد بود.

انتهای پیام/


نظر شما