حل نیازهای فناورانه حوزه مسکن؛ در دستور کار موسسه دانشمند

جلسه مشترک مدیر شبکه تحقیق و توسعه دانشمند با معاونین فنی و مدیران تحقیق و توسعه شرکت های عمرانی زیر مجموعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برگزار شد.

به‌گزارش روابط عمومی موسسه دانشمند، جلسه مشترک مدیر شبکه تحقیق و توسعه دانشمند با مدیران تحقیق و توسعه و معاونین فنی شرکت های عمرانی زیر مجموعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برگزار شد. رفع نیازهای فناورانه پروژه های عمرانی، مسکن و زیرساخت شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان از طریق شبکه تحقیق و توسعه موسسه دانشمند از جمله موضوعات مورد تاکید در این جلسه بود.

شبکه تحقیق و توسعه دانشمند ساز و کار به هم‎رسانی عرضه و تقاضای فناوری فی‎مابین صنایع ذیل خانواده بنیاد مستضعفان و جامعه علمی کشور با بهره‎مندی از مدل نوآوری باز است؛ موسسه دانشمند در راستای سیاست های کلان خود مبنی بر رفع نیازهای فناورانه صنایع بنیاد با تکیه بر توانمندی داخلی، بستر همکاری و حمایت از نخبگان و شرکت های دانش بنیانی است که با طرح های علمی و فناورانه، توانایی گره گشایی از مشکلات کشور را دارند؛ یکی از قالب های این همکاری اتصال گروه های فناور و دانش بنیان به بدنه صنایع بنیاد مستضعفان و پشتیبانی از آنان برای حل مسائل نوآورانه است.

استفاده از پتانسیل صاحب نظران صنعت مسکن و دانشگاه ها و فناوری های نوین به منظور رفع مشکلات و چالش های مسکن در ایران، حصول طرح های مناسب به منظور ساخت مسکن ارزان، مقاوم و سریع، استفاده از تکنولوژی های جدید در صنعتی سازی ساختمان، استفاده از محصولات و دانش شرکت های دانش بنیان به منظور کاهش هزینه و بالا بردن سرعت ساخت و ساز از اهداف اصلی شبکه تحقیق و توسعه دانشمند در حوزه مسکن است و این شبکه علاوه بر برنامه ریزی های گسترده برای حل معضلات فناورانه در این صنعت، همکاری ها و پروژه های مشترک موفقی را نیز با شرکت های دانش بنیان این حوزه داشته است.

انتهای پیام/


نظر شما