طراحی و ساخت نوعی از مبدل‌های حرارتی برای اولین بار در کشور

مبدل حرارتی Off Gas Boiler از مبدل‌های حرارتی مورد استفاده در صنایع بزرگ برای اولین بار در کشور به همت متخصصان در یک شرکت دانش‌بنیان داخلی و با حمایت بنیاد مستضعفان طراحی و بومی‌سازی شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه دانشمند، مبدل حرارتی Off Gas Boiler از مبدل‌های حرارتی مورد استفاده در صنایع بزرگ برای اولین بار در کشور به همت متخصصان در یک شرکت دانش‌بنیان داخلی و با حمایت بنیاد مستضعفان طراحی و بومی‌سازی شد. این تجهیز با سرمایه‌گذاری 1 میلیاردتومانی ساخته شده و ساخت آن صرفه‌جویی ارزی حدود 100هزاردلاری را به دنبال داشت، همچنین پیش‌بینی می‌شود عمر این مبدل نسبت به نمونه خارجی حداقل 2 برابر بیشتر باشد.

پروژه طراحي و ساخت این مبدل که با هدف بهبود عملكرد بویلر میانی مورد نياز كارخانه صنعتي دوده فام و رفع مسائل عملياتي مبدل موجود در این كارخانه کلید خورد، در مدت 10 ماه توسط شركت دانش‌بنیان راهبران صنعت پويا با موفقيت به اتمام رسیده و پس از نصب در خط تولید، با موفقیت تست‌های عملیاتی خود را پشت سرگذاشته است.

شایان ذکر است، مبدلOff Gas Boiler که با انجام اصلاحاتی از جمله کاهش مصرف انرژی و تعمیرات اساسی نسبت به مشابه خارجی بومی‌سازی شده، ضمن تولید بخار از انرژی اتلافی، باعث افزایش عمر فیلترها و کاهش خوردگی در کل مسیر خط تولید می‌شود.

انتهای پیام/


نظر شما