شبکه تحقیق و توسعه دانشمند بنیاد مستضعفان؛ بستر توسعه نوآوری باز

شبکه تحقیق و توسعه موسسه دانشمند بنیاد مستضعفان به حل مسائل و نیازهای صنایع بنیاد با کمک هسته های دانش بنیان و فناور می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی موسسه دانشمند، موسسه تحقیق و توسعه دانشمند به عنوان بازوی علمی پژوهشی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در راستای فراهم آوری فضایی شفاف و عادلانه به منظور ورود شرکت های دانش بنیان و نخبگان صنعتی در جهت رفع نیازهای فناورانه صنایع بنیاد مستضعفان فعالیت میکند.

این موسسه با تشکیل شبکه تحقیق و توسعه به حل مسائل و نیازهای صنایع بنیاد با کمک هسته های دانش بنیان و فناور می‌پردازد؛ با توجه به تنوع محصولات تولیدی در صنایع بنیاد، طبیعتا نیازهای متنوعی نیز در رشته های مختلف علمی و صنعتی وجود دارد که اهتمام بنیاد مستضعفان رفع این نیازها با کمک شرکت های دانش بنیان داخلی در راستای افزایش بهره‌وری و تحقق شعارجهش تولید است.

این شبکه ساز و کار به هم‎رسانی عرضه و تقاضای فناوری فی‎مابین صنایع ذیل خانواده بنیاد مستضعفان و جامعه علمی کشور با بهره‎مندی از مدل نوآوری باز است؛ در این شیوه نیازهای فناورانه خانواده بنیاد احصاء شده و پس از مستندسازی آن در قالب RFP(فایل های  نیاز سنجی) به صورت عمومی فراخوان می‎شوند.

تاکنون بسیاری از نیازهای فناورانه بنیاد مستضعفان در رشته های مختلف صنعتی به وسیله سازوکار شبکه تحقیق و توسعه دانشمند و با تکیه و اعتماد بر جوانان مستعد و نخبه کشور برطرف شده است و موسسه دانشمند اهتمام دارد با توجه به تجارب مثبت گذشته، زمینه ورود تعداد بیشتری از شرکت های دانش بنیان را به چرخه ارزش صنایع بنیاد مستضعفان فراهم کند.

فناوران توانمند در سطح کشور میتوانند پیشنهادات خود را برای هریک از مسائل موجود در سامانه نیازهای فناورانه شبکه تحقیق و توسعه به نشانی Fanavar.Daneshmandins.ir، جهت ارزیابی فنی بارگذاری نموده و در صورت احراز صلاحیت، تحت پوشش حمایت‎های موسسه تحقیق و توسعه دانشمند جهت تجاری سازی محصول یا خدمت مورد نظر قرار گیرند.

انتهای پیام/


نظر شما